Venice Film Festival 2018 Lineup avslørt: ‘Roma,’ ‘Suspiria,’ ‘The Favorite’, Coen Brothers ’‘ Buster Scruggs, ’og mer

'Suspiria'



Amazon

Vis galleri
13 bilder

Filmfestivalen i Venezia feirer sitt 75. år i 2018 med en stjernespekket lineup som inkluderer verdenspremierer fra Damien Chazelle, Bradley Cooper, Luca Guadagnino og Alfonso Cuarón. Festivalen finner sted 29. august til 8. september og markerer den offisielle avsparken for høstpris-sesongen 2018.



Som tidligere blitt kunngjort, åpner Damien Chazelle festivalen med verdenspremieren på 'First Man.' Romløpsdramaet stjerner Chazelles 'La La Land' Oscar-nominerte Ryan Gosling som Neil Armstrong og beretter Apollo 11-oppdraget til månen. Verdenspremieren blir Chazelles andre Venezia-åpner etter “La La Land.” Også bekreftet før utlysningen var Bradley Cooper “A Star Is Born”, som markerer skuespillerens regi-debut.



Sjekk ut den komplette lineupen for filmfestivalen i Venezia 2018 nedenfor. Årets konkurransejury ledes av Guillermo del Toro, som vant Golden Lion på festivalen i fjor med 'The Shape of Water.'

Opening Night Film
“First Man,” Damian Chazelle (også i konkurranse)

Konkurranse (Oppdaterer fortsatt)
“The Mountain,” Rick Alverson
“Doubles Vies,” Olivier Assayas
“Sisters Brothers,” Jacques Audiard
“The Ballad of Buster Scruggs,” Joel og Ethan Coen
“Vox Lux,” Brady Corbet
'Roma,' Alfonso Cuaron
'22. juli,' Paul Greengrass
'Suspiria' Luca Guadagnino
“Arbeid uten forfatter,” Florian Henckel von Donnersmark
“The Nightingale,” Jennifer Kent
'Favoritten,' Yorgos Lanthimos
'Peterloo,' Mike Leigh
“Capri-Revolution,” Mario Martone
“Hva skal du gjøre når verden er i brann?” Roberto Minervini
“Solnedgang,” Laszlo Nemes
“Fiendebrødre,” David Oelhoffen
'Vår tid,' Carlos Reygadas
'At Eternity's Gate,' Julian Schnabel
“Anklaget,” Gonzalo Tobal
“Drap,” Shinya Tsukamoto

Out-of-Competition Fiction
'En historie uten navn,' Roberto Ando
“Les Estivants,” Valeria Bruni Tedeschi
'A Star Is Born,' Bradley Cooper
'Mitt mesterverk,' Gaston Duprat
“En trikkevei i Jerusalem,” Amos Gitai
'En Pueple og hans konge,' Pierre Schoeller
'Stillness,' Pablo Trapero
'Skygge,' Zhang Yimou
“Draged Across Concrete,” S. Craig Zahler

Dokumentarer utenom konkurransen
'Et brev til en venn i Gaza,' Amos Gitai
'Akvarell,' Victor Kossakovsky
“El Pepe, et øverste liv,” Emir Kusturica
'Prosess,' Sergei Loznitsa
“Carmine Street Guitars,” Ron Mann
“Isis, i morgen, The Lost Souls of Mosul,” Francesca Mannocchi, Alessio Romenzi
“Amerikansk Dharma,” Errol Morris
'Introduksjon til mørket,' Gaston Solnicki
'1938 annerledes,' Giorgio Treves
'Ansiktet ditt,' Tsai Ming-Liang '
“Monrovia, Indiana,” Frederick Wiseman

Out-of-konkurranse
'Den andre siden av vinden,' Orson Welles
'De vil elske meg når jeg er død,' Morgan Neville
“Min geniale venn,” Saverio Costanzo
'Angelas dagbok - Vi to filmskapere,' Yervant Gianikian

Horisonter (konkurranse)
'On My Skin', Alessio Cremonini (åpningsfilm)
'Manta Ray,' Phuttiphong Aroonpheng
“Antall,” Ivan Ayr
“The River,” Emir Baigazin
“Natten på 12 år,” Alvaro Brechner
'Jeg rister,' Flavia Castro
“Kunngjøringen,” Mahmut Fazil Coskun
'En plutselig dag', Emilio
'Charlie Says,' Mary Harron
“Amanda,” Mikhael Hers
'Den dagen jeg mistet skyggen,' sa Soudade Kaadan
“Inkaene,” Sarah Marx
'Mannen som overrasket alle,' Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
'Minner om kroppen min,' Garin Nugroho
'Mens jeg legger meg,' Mostafa Sayyari
'Armadillo-profetien,' Emanuele Scaringi
'Strippet,' Yaron Shani
'Jinpa,' Pema Tseden
“Tel Aviv on Fire,” Sameh Zoabi

Biennale College
'Deva,' Petra Szocs
“Yuva,” Emre Eeksan
'Zen On Thin Ice,' Margherita Ferri

Sconfini
“Livets tre (utvidet snitt),” Terrence Malick
'Farvel Saigon,' Wilma Labate
'Den lykkeligste gutten i Mondon,' Gipi
'The Banker Anarchio,' Giulio Base
“Blood Kin,” Ramin Bahrani
“Magic Lantern,” Amir Naderi
“Tiden for å gå ut,” Sebastien Marnier
'Camorra,' Francesco Patierno

Venice Classics-dokumentar
'The Great Buster,' Peter Bogdanovich
“Kvinner som lager film: en ny film gjennom kino,” Mark Cousins
“Humberto Maurio,” Andre de Mauro
“Å leve lyset,” Claire Pijman
'24/25 The Fotograma in Pio,' Giancarlo Rolandi, Federico Pontiggia
'Hyggelige jenter blir ikke til frokost,' Bruce Weber
“Friedkin Uncut,” Francesco Zippel

Venezia Classics restaurerte filmer
'De lever,' John Carpenter
“The Night Porter,” Liliana Canani
'Den nakne byen,' Jules Dassin
'Murstein og speil,' Ebrahim Golestan
“Street of Shame,” Kenji Mizoguchi
'Il Posto,' Ermanno Olmi
'I fjor på Marienbad,' Alain Resnais
“Stedet uten grenser,” Arturo Ripstein
'Adieu Philippne,' Jacques Rozier
“Oppstigningen,” Larisa Sheptiko
'The Killers,' Don Siegel
“The Killers,” Robert Siodmak
“The Shooting of the Stars”, Paolo e Vittorio Taviani
'Kjærlighet, navnet ditt er sorg Aka the Mad,' Tomu Uchida
“Død i Venezia,” Luchino Visconti
'Golem,' Paul Wegener
'Ingenting redd,' William A. Wellman
“Noen liker det varmt,” Billy Wilder



Topp Artikler

Kategori

Anmeldelse

Funksjoner

Nyheter

Fjernsyn

Toolkit

Film

Festivaler

Anmeldelser

Awards

Billettluke

Intervjuer

Clickables

Lister

Videospill

Podcast

Merkeinnhold

Awards Season Spotlight

Filmbil

Påvirkere